درباره ما

  با شروع برنامه های توسعه کشور ، نیاز به تجهیزات جابجایی مواد  که ضمن برخورداری از دانش روز از کیفیت و قیمت مناسبی نیز برخوردار باشند، اهمیت و جایگاه ویژه ای پیدا نمود . تقاضای بالای بازار و نبود سازندگانی که تولیداتشان از یک سو تامین کننده نیازهای تکنولوژیک صنایع و از سوی دیگر دارای قیمت مناسب باشد، کارفرمایان را ناگزیر به انتخاب یکی از دو راه تهیه تجهیزات با قیمت بسیار بالا و کیفیت قابل قبول و یا قیمت پایین و کیفیت خارج ار انتظار نمود با این وجود ،  دو انتخاب  مذکور جوابگوی این نیاز رو به رشد نبود  .
اندیشه بنا نهادن یک واحد صنعتی مدرن و کارامد برای طراحی و ساخت انواع جرثقیلهای صنعتی، برخوردار از دانش روز و منطبق بر آخرین استانداردها و دستورالعملها  که با به کار گیری نظام بهره وری و کنترل دقیق پروژه محصولات آن  از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد  سنگ بنای تاسیس شرکت تیتان گردید .
اگرچه تأسیس شرکت به سال 1382 باز می گردد، لیکن موسسین، از سالها قبل به تکمیل اندوخته علمی و تجربی خود در زمینه جرثقیلهای صنعتی مشغول بوده اند و آشنایی عمیق با استانداردها و آئین نامه های طراحی جرثقیل، اشراف بر روشهای ساخت و نصب، جذب دانش فنی طی ارتباط با شرکتهای مطرح اروپایی، بررسی و کسب اطلاعات جامع از رویه های اجرایی و روشهای تولید و کنترل کیفی مشهورترین سازندگان جهانی بالابر و جرثقیل، شناخت انواع سیستمهای کنترل و حفاظت و اتوماسیون مناسب در کاربرد جرثقیل، آشنایی با نیازهای صنعتی مشتریان بخشهای مختلف از جمله صنعت فولاد، بخش معادن، حمل و نقل، انبار کالا، صنعت سیمان، صنعت خودرو، کارگاههای ساخت و تولید، کارخانجات مونتاژ، پالایشگاهها، نیروگاهها و مجتمعهای پتروشیمی نتیجه این تلاش و جدیت چندین ساله است. نمود این پتانسیل ارزشمند و اندوخته علمی و تجربی در زمینه های مختلف صنعتی قابل مشاهده است از جمله:

  •     طراحی و ساخت انواع جرثقیل سقفی تک پل و دوپل
  •     طراحی و ساخت انواع جرثقیل دروازه ای و نیم دروازه ای
  •     طراحی و ساخت انواع جرثقیل ستونی و بازویی دورانی و انتقالی
  •     شناخت نیاز مشتری و ارائه مناسبترین راه حل از نظر دسترسی بهینه قلاب، رعایت محدودیتهای فضا در محل نصب جرثقیل،به شکلی که پایین ترین هزینه طرح، کمترین بارگذاری وارد بر سالن یا فونداسیون محل نصب، پایین ترین مصرف انرژی و مطمئن ترین عملکرد را داشته باشد.
  •     ارائه مشاوره به کارفرمایان در تهیه مشخصات فنی (technical specification) جرثقیل مورد نیاز جهت برگزاری مناقصات
  •     نظارت بر طراحی و ساخت و مدیریت اجرای پروژه تأمین جرثقیل توسط سایر سازندگان
  •     تعمیر و نوسازی جرثقیلهای فرسوده و قدیمی
  •     کارشناسی اشکالات مشاهده شده در تجهیزات فرسوده و سالنهای موجود (نظیر سایش غیر طبیعی چرخ یا ریل، صدا و لرزش غیر عادی،...) و پیشنهاد راه حل و ارائه روشهای اصلاحی و...

هم اکنون شرکت تیتان  از  نیروی انسانی متخصص در کلیه زمینه ها اعم از طراحی( سازه ،برق ،مکانیک،اتوماسیون) ، ساخت (جوشکاری ،ماشین کاری ، مونتاژ ،آماده سازی سطوح ،رنگ آمیزی) ، نصب  ، خدمات پس از فروش  بهره می گیرد .
امکانات سخت افزاری کارخانه شامل 8000 متر فضای تولیدی مشتمل بر 4 خط تولید سازه های بزرگ و دو خط تولید سازه های  ویژه، واحد رنگ و سند بلاست، واحد ماشین کاری، کارگاه برق، محوطه تست  می باشد